Jak získat půjčku

Někdy potřebujete další peníze na neočekávané výdaje, jako jsou opravy automobilů, neočekávané účty, zdravotní výdaje, školní výdaje nebo nesčetné množství dalších důvodů. Kam jdete, abyste získali peníze za tyto neplánované výdaje? Nebankovní půjčky jsou k dispozici od mnoha různých společností a díky nedávné novelizaci zákona o spotřebitelských úvěrech máte jistotu že nenarazíte na lichváře.

Moje banka

Obvykle Vaše první místo, kde se snažíte získat osobní půjčku, je banka nebo družstevní záložna. Mnohokrát vám mohli poskytnout půjčku na základě vaší historie a tak v tom nevidíte problém. Osobní půjčky od banky nebo družstevní záložny obvykle nemají extra zástavy či požadavky a tak se zdá že jejich získání je velmi snadné. Půjčku obvykle dostanete jen za náhled do vaší dosavadní bankovní historie a případně za náhled do některého z bankovních registrů.

Nebankovní společnosti

Dalším místem, na kterém můžete získat osobní půjčku, je společnosti nabízející nebankovní půjčky. Existuje mnoho společností, které vám půjčí. Obvykle už vyžadují ručení půjčky pakliže je vyšší, ale pokud máte práci a trvalý pobyt pak vás obvykle schválí. To je dobrá volba, pokud nemůžete získat úvěr u banky nebo družstevní záložny, ale musíte být chytrý spotřebitel a klást otázky před podpisem všech půjček. Musíte znát úrokovou sazbu, délku půjčky a měsíční nebo týdenní platbu. Ujistěte se, že můžete splácet ikdyž například ztratíte práci

Existují další možnosti?

Existují i ​​další možnosti, pokud výše uvedené dvě volby jsou pro vás nedosažitelné. Můžete si vzít věci z domova do zastavárny a získat půjčku. Bude to vyšší úroková míra, ale pokud nemáte jiné možnosti, je to dobrá volba. Leasing na auto je volba, ale musíte mít na paměti, že ztratíte auto, pokud nebudete platit včas.

Ve vašem životě existují chvíle, kdy budete potřebovat další peníze na neočekávané nebo neplánované výdaje. Vždy je nejlepší plánovat dopředu a mít tyto peníze na spořícím účtu, ale někdy to prostě není možné.

Facebook Comments Box

O autorovi